Jeden z nejlepších týmu světa byl založen v srpnu 2015 a na jeho založení se podílel Tal „Fly“ Aizik a Johan „N0tail“ Sundstein, kteří byli bývalími hráči Team Secret. V témže roce vyhráli svůj první velký turnaj ve hře Dota 2 a nejednalo se o nic jiného než o Dota 2 Major ve Frankfurtu nad Mohanem, konkrétně se tato sláva udála listopadu 2015 a odnesli si 1 milion $.
V roce 2016 se OG stalo prvním týmem, po výhře v Manila Major, který jako první zopakoval vítězství v turnaji Dota 2 sponzorovaného samotnou společností Valve. OG vstoupilo do turnaje The International 2016 jako jeden z favoritů, který získal přímé pozvání. Už samotné pozvání na turnaj takovéto velikosti je úspěchem. Opravdu! Bohužel tento turnaj pro OG neskončil vůbec, ale vůbec dobře. Tým se umístil na 9. – 12. místě z 16. Téhož roku proběhly nemalé změny v soupisce, a následně vyhráli ještě Boston Major a Kyjev Major.
Rok 2018 byl celkem chaotický a údály se další změny soupisek a to i přes to, že díky těmto změnám po termínu přišli o přímé pozvání. Nicméně to by nebylo OG, aby si v kvalifikacích tuto pozvánku na International 2018 nevybojovalo.
V roce 2019 již OG mělo přímé pozvání na International 2019 díky umístění v TOP 12 týmů sezóny Dota Pro Circuit. Ve velkém finale porazili Team Liquid což z nich udělalo vůbec prvního opakujicího se šampióna turnaje The International a získali neuvěřitelných 15,6 mil. $.
Dalším milníkem roku 2019 bylo založení týmu pro hru CS:GO.
Posledním milníkem je letošní rok kdy byl založen tým Valorantu. Máme se určitě na co těšit od této orgy.
V roce 2000 ho založil Viktor „Nazgul“ Goossens, první západní hráč StarCraftu, který profesionálně soutěžil v Koreji. Založil také webovou stránku Teamliquid.net, která slouží jako domácí základna pro nadšence esportů po celém světě, aby mohli diskutovat o strategiích a zůstali tak ve spojení s jihokorejskou scénou.
Uprostřed nové vlny globálních esportových aktivit začal přecházet z komunitní platformy na premiérový esportový tým. Stalo se tak podepisováním vlastních hráčů a vstup do konkurečního prostředí.
V roce 2016 koupila společnost aXiomatic většinovou pozici ve společnosti Team Liquid. Zajímavostí je, že mezi investory společnosti aXiomatic patří i slavný hráč NBA Magic Johnson – ano je to ten co se snažil konkurovat Michaelovi Jordanovi.
V listopadu 2017 byl Team Liquid oznámen mezi deseti vybranými týmy společnosti Riot Game (pozorní čtenáři již ví o kterou hru se jedná) aby se stali stálými partnery v North American League of Legends Championship Series neboli „NA LCS“ dnes zkráceno jen na „LCS“. Během tří let vyhráli čtyři příme mistrovství LCS a každoročně Team Liquid reprezentoval Severní Ameriku na mistrovství světa.
Team Liquid je jednou z pouhých osmi organizací, které vyhráli „The International“ – ano ten slavný turnaj v DOTA 2 a jeden z nejprestižnějších turnajů ve všech esportech. Jak již výme z předchozího článku, tak tento turnaj asi nemusíme představovat. Team Liquid zvedl pohár nad hlavu v roce 2017 a málem ho zvedli nad hlavu v roce 2019. V roce 2017 si Team Liquid odnesl z turnaje 24mil dolarů a ESPN označila Team Liquid za tým roku v esportu.
V roce 2019 se Team Liquid stal teprve druhou organizací, která kdy vyhrála prestižní Intel Grand Slam a cenu 1mil dolarů. Ano mluvíme tu o CS:GO! Grand Slam vyžaduje, aby tým vyhrál v rámci deseti turnajů čtyři turnaje ESL nebo DreamHack Masters. Team Liquid jako první dokončil Grand Slam ve čtyřech po sobě jdoucích akcích. Liquid’s Grand Slam run je jedním z nejlepších konkurečních úseků úspěchu CS v desetileté historii.
G2 Esports byla založena roku 2015 Carlosem „Ocelote“ Rodriguezem a Jensem Hilgersem. Ocelote je známé především hráčům League of Legends a Jens je zkušený podnikatel a investor v oblasti esportu. Díky desetiletím zkušeností a nadnárodními zaměstnanci G2 pozvedají společnost na nejvyšší úroveň výkonu ve všech aspektech podnikání v odvětví esportů. G2 spolupracuje s nejlepšími partnery, vytváří špičkové zboží, vyvíjí nejzábavnější obsah a umožňuje svým hráčům překonat jakékoli překážky a podnítit vynikající výkon v nejvýznamnějších turnajích a ligách. G2 Esports je a od svého založení jedním z pěti nejúspěšnějších esportových klubů na světě.
V Legue of Legends v roce 2016 dokončil tým G2 základní sezónu EU LCS Spring Split na 1.místě. V play- off poté porazili tým Fnatic a Origena a znamenalo to pro ně, že se kvalifikovali na turnaj Mid-Season Invitional 2016 v Šanghaji. G2 reprezentovali Evropu proti dalším 5ti týmům. Bohužel v tomto turnaji prohráli 8 z 10 her.
V roce 2019 se tým G2 stal prvním týmem, který byl korunován na šampiony LEC poté co zvítězili v rozstřelu proti Origenu 3:0.
Poté co ve velkém finále smetli Team Liquid ze Severní Ameriky 3:0 se G2 stal prvním evropským týmem, který vyhrál mezinárodní turnaj sponzorovaný Riot.
Tým G2 v roce 2020 získal svůj sedmý titul a vyrovnal tak rekord týmu Fnatic.
Tým G2 oznámil, že získal kompletní soupisku PENTA Sports, všech pět hráčů a dva trenéri pro hru Rainbow six siege. Tito hráči vyhráli Six Invitional 2018 a následně vyhráli i Six Invitional 2019.
Společnost byla založena roku 2004 a je jednou z nejúspěšnějších značek esportů všech dob a vyhrává více herních turnajů 1. úrovně než jakýkoliv jiný tým na světě. Tým Fnatic je díky fanouškovské základně třetí nejsledovanější tým esportů na celém světě.
V roce 2006 získal tým World of Warcraft. Hráči tzv. WoW se utkávali 3v3 a umisťovali se na nejlepších místech v událostech jako je BlizzCon, Intel Extreme Masters.
V lednu 2012 se Fnatic ujal RaidCall jako sponzor. S novým titulním sponzorem Fnatic expandoval do Jižní Koreje a stal se prvním nekorejským týmem esportu, který získal profesionální hernu v Soulu.
Na konci roku 2013 Fnatic vyhrál svůj první hlavní turnaj v CS:GO a v roce 2015, když porazili tým Ninjas in Pyjamas, vyhráli ESL One Katowice 2015, následně ESL One Kolín nad Rýnem 2015. A díky dalším vítězstvím podobných turnajů a 11 mezinárodním titulům, někteří považují tento tým Fnaticu za jeden z nejsilnějších týmů, který se kdy shromáždil v CS:GO.
Fnatic vstoupil na scénu League of Legends v březnu 2011 a o dva měsíce později se kvalifikoval na mistrovství světa první sezóny. Fnatic si během šampionátu vedl dobře a po sestřelení All Authority 2-1 byli korunováni za mistry světa 1. sezóny. A další roky byli také velice úspěšní.
Ninjas in Pyjamas (NiP) vznikli v červnu 2000. Jejich největším úspěchem bylo vítězství v mistrovství světa Cyberathlete Professional League 2001. Podepsali jedny z největších sponzorských dohod na scéně v té době. Tým získal během prvních dvou let na svých webových stránkách v Evropě přibližně 100 000 členů a byl také prvním týmem mimo Asii, který vstoupil na asijský trh. Během šesti měsíců měli na svých asijských webových stránkách asi 90 000 členů. Tým patřil k nejotevřenějším odpůrcům přechodu z původní verze Counter-Strike na novější Counter-Strike: Source.
Autor článku
Ironic Outlaws
Hráči, kterým doma pod televizí leží aktuální konzole od Sony, se dočkali jedný z největších exkluzivit tohoto…
UŽ JE TO TADY !!! První ze 4 výzev: Adrenaline Challenge zná svý výherce. O těch ještě uslyšíme… Teď, se ale podíváme,…
V tomhle článku Vám chceme představit, jak začalo klíčit semínko myšlenky vyšší úrovně gamingu. A aniž by si to…
Tenhle Dakar bude drsnej. Ale ani pandemie, ani brutální nařízení, který budou tento rok panovat v Saudský Arábii to…
Na letošním ročníku tradičního asijského veletrhu Computex bylo opět dost rušno. Tentokrát se o řadu novinek postarali…
Dneska už se to zdá neuvěřitelný, ale existovaly časy, kdy hrací automaty byly pro děti v herně, a ne pro závisláky v…
Je těžký tomu uvěřit, ale i Big Shock! má vlastní seroš. Skoro by se dalo říct dokument, páč se v něm i něčemu přiučíš.…
MČR v mobilních hrách je za námi, a to znamená menší shrnutí od naší party pro vás. Letošní MČR se konalo na Brněnské…
Nakoukni do našeho novýho e-shopu a už nikdy neřeš co na sebe! Hledej ty nejlepší čepice, trička, mikiny a další věci přímo tobě na míru.
Kupuj na meatlfy.cz